Zadzwoń i umów się na bezpłatną wizytę:
+48 668 343 386

Impregnacja tekstyliów

Zachwycaj się każdego dnia.

Impregnacja tekstyliów
Impregnacja tekstyliów

Co daje?

 • Zabezpieczenie wnętrza przed: zniszczeniami, przetarciami, trudnymi do usunięcia plamami i przebarwieniami
 • Zachowanie efektu czystego i zadbanego wnętrza na dłużej
 • Nie zmienia koloru zabezpieczonej powierzchni.
 • Spowolnienie procesu brudzenia i zużywania się tekstyliów
 • Komfort i przyjemność podróżowania w nieskazitelnym wnętrzu

Czym jest?

To dokładny proces czyszczenia lub prania tekstyliów przy użyciu kosmetyków bezpiecznych dla wybranego rodzaju tapicerki oraz zabezpieczenia ich przed brudzeniem się, a w przypadku skór dodatkowo ścieraniem i pękaniem. W zależności od rodzaju tekstyliów i impregnatu, preparat aplikowany jest natryskowo lub ręcznie przy użyciu specjalistycznych narzędzi do tego przeznaczonych.

Dla kogo?

Impregnacja tekstyliów jest skierowana do tych klientów, którym zależy na zachowaniu efektu czystości i świeżości w pojeździe jak najdłużej. Przy częstej eksploatacji skóra ma tendencję do przecierania się i pękania. Ponadto na kolorach białym i beżowym mogą się pojawić trudne do usunięcia plamy i trwałe odbarwiania.

Przyczyną tych defektów są pigmenty, którymi barwiona jest noszona przez nas odzież oraz brak regularnego czyszczenia i impregnacji tapicerki. Dlatego zabieg ten jest szczególnie polecany w przypadku jasnych wnętrz i skór. Właściwie i regularnie pielęgnowana skóra jest miękka, gładka i sprężysta. Nie pęka i nie wyciera się. Natomiast tapicerka materiałowa i alcantara, obie bardzo podatne na powstawanie plam po wylanych cieczach, dzięki impregnacji zyskują barierę hydrofobową, tzn. nie wchłaniają płynnych substancji i tym samym mniej się brudzą. Zabieg rekomendujemy osobom, które często podróżują samochodem z dziećmi i/lub zwierzętami. Zaimpregnowane wnętrze wymaga mniej zabiegów, zachwyca swoim wyglądem i sprawia, że jazda samochodem staje się przyjemnością.

Kiedy zaimpregnować?

Impregnacja tekstyliów może być wykonana w każdym momencie użytkowania pojazdu po uprzednim dokładnym jej wyczyszczeniu. Aby cieszyć się piękną, czystą i zadbaną tapicerką jak najdłużej rekomendujemy wykonanie tej usługi zaraz po zakupie pojazdu ze względu na jej wyjątkowe właściwości ochronne.

Impregnacja tekstyliów
Impregnacja tekstyliów

Jaka impregnacja jest dla Ciebie najlepsza?

Impregnacja tapicerki skórzanej

Usługa obejmuje:

 • dokładne czyszczenie kierownicy, podłokietników, foteli (przód oraz tył), boczków drzwi, deski rozdzielczej
 • impregnacja ww.elementów odpowiednio dobranymi kosmetykami

Zalecamy regularne (raz na 3-6 miesięcy) czyszczenie i zabezpieczenie skór zwłaszcza fotela kierowcy szczególnie narażonego na ścieranie i pękanie. Ze względu na powszechny problem farbowania odzieży usługa rekomendowana jest także dla skór jasnych. Zabieg impregnacji zwiększa żywotność skóry i chroni ją przed zabrudzeniami. Sprawia, że staje się ona gładka i miękka.

Czas wykonania usługi: ok. 5 godzin

Impregnacja tapicerki materiałowej

Usługa obejmuje:

 • dokładne czyszczenie podłokietników, foteli (przód oraz tył), boczków drzwi, podłogi, dywaników
 • impregnacja ww. elementów odpowiednio dobranymi kosmetykami

Główną zaletą tej usługi jest efekt hydrofobowy, polegający na zabezpieczeniu powierzchni przed wnikaniem w nią cieczy. Dzięki tej właściwości tapicerka jest skutecznie zabezpieczona przed plamami. Szczególnie polecana dla osób, które często podróżują samochodem z dziećmi.

Czas wykonania usługi: ok. 5 godzin (ze względu na czas schnięcia tapicerki materiałowej zalecamy pozostawienie pojazdu na dobę)

Impregnacja tapicerki alcantary

Usługa obejmuje:

 • dokładne czyszczenie podłokietników, foteli przód oraz tył, boczków drzwi, kierownicy, deski rozdzielczej
 • impregnacja ww.elementów odpowiednio dobranymi kosmetykami

Polecana przede wszystkim ze względu na doskonałe właściwości hydrofobowe. Chroni alcantarę przed zabrudzeniami takimi jak plamy po rozlanej cieczy i odbarwienia, przedłuża jej żywotność i zapobiega filcowaniu się materiału. Rekomendujemy wykonanie usługi tuż po zakupie samochodu, aby cieszyć się efektem nowości jak najdłużej.

Czas wykonania usługi: ok. 5 godzin (ze względu na czas schnięcia tapicerki alcantary zalecamy pozostawienie pojazdu na dobę)

Impregnacja elementów plastikowych / drewnianych / chromowanych wewnątrz

Usługa obejmuje:

 • dokładne czyszczenie oraz dressing podłokietników, boczków drzwi, kierownicy, deski rozdzielczej, przestrzeni bagażnika, wnęki drzwi
 • impregnacja ww.elementów odpowiednio dobranymi kosmetykami

Ten rodzaj impregnacji zapewnia wyjątkowe walory wizualne, takie jak: połysk i głębię koloru zabezpieczonej powierzchni. Ponadto aplikacja odpowiednich produktów gwarantuje skuteczną ochronę przed mikro zarysowaniami, co jest niezwykle ważne w przypadku tak podatnych na drobne uszkodzenia tworzyw jak chrom, drewno czy plastik.

Czas wykonania usługi: ok. 2 godzin

Impregnacja miękkiego dachu cabrio

Usługa obejmuje:

 • Unikatowy Detailing
 • wieloetapowe czyszczenie tekstyliów dachu pojazdu
 • zabezpieczenie karoserii pojazdu przed zabiegiem impregnacji dachu
 • aplikacja za pomocą natrysku

Specjalistyczna usługa zapewniająca ochronę przed niepożądanym działaniem czynników atmosferycznych takich jak deszcz, promienie słoneczne. Wykazuje doskonałe właściwości hydrofobowe co ma szczególne znaczenie dla tekstylnego dachu cabrio. Woda tworzy na powierzchni dachu krople, które pod wpływem pędu powietrza spadają przyspieszając tym samym jego wysychanie.

Czas wykonania usługi: ok. 6 godzin (ze względu na czas schnięcia tekstyliów dachu zalecamy pozostawienie pojazdu na dobę)

Impregnacja tekstyliów

Zainteresowała Cię nasza oferta?

  Skontaktuj się z nami

  Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00